Almanya İçin Ulusal Vize Başvurusu

Ulusal Vize belli bir seyahat amacına yönelik uzun süreli kalışlar için gerekli olan vize türüdür. Genelde 90 günlük, bazı durumlarda ise 1 yıllık bir süre için verilir. Almanya’ya giriş yapılmasının ardından oturum izni (yasal ikamet statüsü) alınması gerekmektedir. Vize için geçerli bir pasaport ibraz edilmeli. Vize başvurusu sizin için yetkili Vize Bölümüne şahsen yapılmalı. Çocuklar da, kaç yaşında olursa olsunlar (bebekler de) başvuru sırasında hazır bulunmalılar. 12 yaş üstü kişilerden parmak izi alınacaktır.

Tüm illerden 0312 911 22 06 numaralı iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Bu sayede randevu ve gerekli evrakların hazırlanması konusunda telefon üzerinden destek alabilirsiniz.

Başvurunun Hazırlanması

Almanya’da uzun vadeli kalmaya dair planlarınız oluştuğunda, derhal başvurunuzu hazırlamaya başlayınız. Başvuru işleminin sonuçlanması birkaç ay sürebilmektedir. Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

Öncelikle iletişim numaralarımız üzerinden randevu talebinde bulunun.

Vize Başvuru Formu‘nuzu doldurunuz ve basılı bir nüshasını randevunuzda yanınızda getiriniz.  Ulusal Vize Başvuru Formu

Başvuru için talep edilen ek belgeleri temin ederek, düzenleyiniz. Belge ve beyannamelerin eksik ibraz edilmesi, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Genelde bilgi notlarında belirtilen belgelerin başvuru esnasında ibraz edilmesi yeterlidir. Ancak gerek duyulması durumunda, Vize Bölümü tarafından başka belgeler de talep edilebilmektedir.

Aşağıda seyahat amacınıza uygun gerekli evrak listesini bulabilirsiniz: