Ankara Almanya Büyükelçiliği Görev Bölgesi Nereleri Kapsamaktadır?

Ankara Almanya Büyükelçiliği tüm Ankara başta olmak üzere, Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay (Antakya), İçel (Mersin), Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak illerinde ikamet eden Almanya vatandaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarına hizmet sağlamak ile görevli olan resmi bir kuruluştur.

Ankara Almanya Büyükelçiliğinden başvuru yapacak olanlar 0312 911 22 06 telefon numaramız üzerinden gerekli evraklar hakkında gerekli tüm desteği alabilirler

Almanya Konsolosluğu Ankara Randevu Sistemi

Konsolosluk üzerinden vize başvurusu veya başkaca konsolosluk işlemleri için başvuruda bulunmayı düşünüyor iseniz öncelikle bir randevu almanız gerekmektedir. Dilerseniz alt kısımda bulunan randevu talep formunu doldurun size en yakın tarih için bir randevu iletelim. Veya 0312 911 22 06 numaralı telefon üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara Almanya Konsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılır?

Ankara Almanya Konsolosluğu Almanya Federal Cumhuriyeti’ne eğitim, turistik, aile ziyareti, iş gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma iznine sahip diğer ülke vatandaşlarının Almanya Vizesi işlemleri konusunda hizmet veren ve Almanya Federal Cumhuriyeti’ne resmi olarak bağlı olan daimi bir temsilciliktir.

Bunun yanı sıra Ankara Almanya Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti’inde yaşayan Almanya vatandaşlarına da birçok konsolosluk işlemi sunmaktadır. Bu işlemler, belge tasdiki, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık işlemleri ve evlilik – boşanma işlemleridir.

Ankara Almanya Büyükelçiliği Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ankara Almanya Büyükelçiliği istisnai durumlar haricinde kısa süreli vize başvurularını İstanbul Almanya Başkonsolosluğu, İzmir Almanya Başkonsolosluğu ya da Ankara Almanya Büyükelçiliği tarafından bu iş için özel olarak görevlendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmekte ve bu başvurular dahilinde işlem yapmaktadır.

Şahsi olarak yapılan vize başvuruları, uzun süreli olmak şartıyla yapılabilmektedir. Bunun haricinde Almanya Cumhuriyeti’ne gitmek için yapılmak isteyen Almanya Turistik Vizesi, Almanya Ticari Vizesi, Almanya Aile Ziyareti Vizesi ya da Almanya Transit Vizesi gibi başvurular bu kuruluşlar tarafından özel olarak yetkilendirilen kurumlar aracılığı ile yapılmalıdır.

Vize Bölümü İletişim

Adres

Remzi Oğuz Arık Mh. Paris cd. 29 Kavaklıdere Ankara

Faks:0312 455 53 36

Email: visa@anka.auswaertiges-amt.de

Uyarı: Bu telefondan sadece başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Randevu alamazsınız.

Mesai Saatleri

Başvurunuzu yalnızca bu mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz.

Pazartesi ve Perşembe günleri arasında

Saat 09:00 ile 16:00 arası

Cuma günleri

Saat 09:00 ile 14:00 arası işlem yapabilirsiniz. Mesai saatleri dışında işlem yapılmamaktadır.

Sıkça Sorulanlar

Doksan gün ve daha kısa süreli Almanya vize başvurunuzu Ankara Almanya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan yapabilirsiniz. Bu konuda görevlendirilmiş yetkili kurum üzerinden yapabilirsiniz.

Aile birleşimi, oturum kartı, Alman pasaportu, hukuk, soyadı beyanı, tasdik ve buna benzer diğer konsolosluk işlemleriniz için yine randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Her işlem için ayrı ayrı uygulanan ücretler vardır. Ücretler hakkında detaylı bilgi için iletişim kurabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Ankara Almanya Büyükelçiliği işlemleriniz için hazırlamanız gereken evraklar başvuru şeklinize göre değişiklik göstermektedir. Bu web sitesinde bulunan bilgiler yeterli gelmediyse 0312 911 22 06 numaralı telefon üzerinden destek almanız sizin yararınıza olacaktır.