Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Tüm illerden 0312 911 22 06 numaralı iletişim numaramızı arayabilirsiniz. Bu sayede randevu ve gerekli evrakların hazırlanması konusunda telefon üzerinden destek alabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi vizesi müracaatları Almanya Federal Cumhuriyeti yetkilileri tarafından görevlendirilmiş Konsolosluklara veya büyükelçiliğe yapılmalıdır. Almanya Federal Cumhuriyetinin Türkiye’de iki tane Başkonsolosluğu (İstanbul ve İzmir) bir tanede büyükelçiliği (Ankara) bulunmaktadır. Uzun dönem vize başvuruları bu üç kurumdan birine ikamet adresinize bağlı olarak yapılmaktadır.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi başvurularında güncel evrak listesini eksiksiz ve istenilen şartlara uygun ibraz etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında orijinal evraklar tarafınıza geri verileceğinden evrakların fotokopileri ile birlikte başvuruda hazır bulunmanız gerekmektedir.

Almanca Dil Bilme Zorunluluğu

Almanya’ya yerleşmek istiyorsanız basit düzeyde dil bilme zorunluluğunu yerine getirmeniz gerekiyor. Goethe Enstitüsü sınavlarına girerek bu sınavı kazanıp A1 sertifikası almanız gerekmektedir. Almanca bilmiyor iseniz kurslara giderek öğrenmeli ve bu sınava girerek A1 seviyesinde belgeyi almalısınız. Dil bilmek Almanya’da kalıcı olarak ikamet etmek isteyen kişiler için zorunlu kılınmıştır ancak Almanya’da yaşayan çocuklarının yanına gidecek olanlar için dil bilme zorunluluğu yoktur.

Türkiye de ki Almanya Elçiliklerinden yapacağınız Aile Birleşimi vize başvurunuz için iletişim numaramız üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz. Randevuların oluşturulabilmesi için randevu sahibine/sahiplerine ait; İsim, soy isim, doğum tarihi, pasaport numarası, e-mail adresi ve telefon numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır.

Yoğunluk nedeni ile geç kalmamanız adına erken randevu almaya özen gösteriniz. Lütfen size daha erkene randevu alabileceğini belirten yabancı/üçüncü kişilere itimat etmeyiniz.

Bu şekilde kendilerinin yetkili olduğunu belirterek hizmet sunan yabancı/üçüncü kişilerin Almanya Dış Temsilcilikleri ile hiçbir bağlantısı bulunmamakta ve kesinlikle başvuru sürecinde de hiçbir etkileri olmayacağını bildirmek isteriz.

Başvurunuzu randevu tarihi ve saatinde ilgili Konsolosluğa/Elçiliğe yapabilirsiniz. Başvuru sırasında evraklarınızı mutlaka eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Gerekli Evraklar Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Başvurunuz için ulusal vize formunu hatasız olarak doldurmanız gerekmektedir.